Kuidas 4 TUULT taimeõlisid kasutada

Postitatud : 21.02.2017

Mida taimeõlid sisaldavad

4 Tuult taimeõlisid valmistatakse naturaalsete õlide baasil, kasutades toime ja lõhna andmiseks värskeid puhtast Lääne-Eesti loodusest korjatud ja taluaias kasvatatud ravimtaimi. Õlide valmistamiseks ei kasutata termilisi protsesse, need valmivad külmtõmmise meetodil, seepärast on õlidel ehtne ja aromaatne taimede lõhn.

Taimeõlid on mõeldud välispidiseks kasutamiseks. Baasõlina kasutatakse rafineeritud viinamarjaseemneõli. Selleks on mitmeid põhjuseid – see ei rääsu nii kiiresti, on lõhnatu, imendub hästi ja sobib praktiliselt kõikidele nahatüüpidele, ka väikestele lastele ja titadele. Viinamarjaseemneõli koostises olev linoolhape aitab taastada ja säilitada naha niiskustaset ning sellel on nahakudesid taastav toime. Õli ei ummista poore, mistõttu võib seda kasutada ka probleemse naha korral. Viinamarjaseemneõli on ka suurepärane masaaažiõli.

Teiseks lisatakse taimeõlidesse nisuiduõli, mis rikastab seda E-vitamiiniga, aitab kaasa rakkude uuenemisele ja parandab verevarustust, võimaldades niiviisi rakkude paremat hapnikuga varustamist.

Kasutamine

Taimeõlisid võib kasutada igapäevaselt näo ja keha eest hoolitsemisel. Õlisid võib nautida nende pehmendavate, nahka rahustavate ja toitvate omaduste, aga ka aromaatsete lillelõhnade pärast. Pärist lõhnaõli eesmärki taimeõlid siiski ei täida. Lõhn ei püsi väga kaua, sest toodetesse ei lisata eeterlikke õlisid, sünteetilisi lõhnatugevdajaid ega -kinniteid.

Samuti saab õlisid kasutada teraapilisel eesmärgil. Kõik lõhnad mõjutavad meie meeli, tuues esile või aidates vabaneda erinevatest tunnetest ja emotsioonidest. Naistepunaõli on soojendav, tahtejõudu ja enesekindlust sisendav. Kummel uuendab vaimu ning sobib suurepäraselt rahututele ja tundlikele inimestele, ka lastele. Lavendli lõhn aitab lõõgastuda, rahuneda ja loovusel valla pääseda. Angervaks rahustab energia liikumist kehas, sobides niiviisi aktiivsetele ja ülierutunud inimestele, kellel on keeruline hoogu maha võtta. Õhtuti enne magama minemist lavendli-, angervaksa- või kummeliõliga oma nahka kosutades rahuneb meel ja uni tuleb parem.

Õlisid saab kasutada ka teraapia- ja massaaziõlina, pidades silmas mõjusid, mida kannavad endas õlide tegemiseks kasutatud ravimtaimed.

Mida kasutades silmas pidada

Kuna taimeõlid on valmistatud ravimtaimedest, tasub neid kasutades mõnda asja siiski meeles pidada. Naistepunaõli ei ole soovitav kasutada lapseootuse ja rinnaga toitmise ajal. Seda õli ei ole hea nahale määrida päikesepaisteliste päevadega või solaariumis käies, sest taimes leiduv aine hüperitsiin võib põhjustada ülitundlikkust päikese UV-kiirte suhtes. Lavendliõli ei ole soovitav kasutada raseduse algfaasis ning võib juhtuda, et madala vererõhuga inimestel tekitab lavendel kerget peapööritust ja väsimust.