4TUULT toodete valmistamiseks kasutatakse Lääne-Eesti loodusest korjatud ja taluaias kasvatatud ravimtaimi. Neisse ei ole lisatud lisaaineid ega eeterlikke õlisid – kõik loodu kannab taimede lõhnu, toimeid ja energiat. Inspiratsiooni annavad meisse esivanemate pärandina sisse juurdunud iidsed taimetarkused.

Tinktuurid ja nende kasutamine

Postitatud : 21.02.2017

Paljude ravimtaimede toimeained ei eraldu vee sees või lahustuvad sinna minimaalses koguses. Et sellistest taimedest mõjurid kätte saada, kasutatakse ekstaheerimiseks näiteks alkoholi, eetrit või ka õli. Ravimtaimede alkoholi- või eetritõmmist nimetatakse tinktuuriks. Nii mõnegi taime toimeained avalduvad just tinktuuris ja toetavad tervist seda sisse võttes. Nii võibki kogeda, et juues mõnd taimeteed, ei tunnetata oma tervises muutusi, kuid alustades teraapiat sama taime tinktuuri kaasabil, on mõju peagi märgata.

Tinktuuride tarvitamisel on veel teinegi eelis. Kui tee jt vesipõhiste taimeravimite imendumine toimub alles peensooles, siis tinktuuris olevad toimeained hakkavad imenduma juba suu limaskestas (kui tinktuuri enne allaneelamist natuke aega suus hoida) ja satuvad nii kiiremini vereringesse.

Reeglina tarvitatakse tinktuure (mõningate eranditega) lahjendatud kujul. Neid võib lahjendada kas vette, jahtunud tee või mahla sisse. Sobiv on võtta veerand kuni pool klaasi toasooja või pisut soojemat vett ning tilgutada sinna sisse ca 20 tilka tinktuuri. Sellist lahust võib vastavalt vajadusele kas sisse võtta või kasutada väliselt (nt kas kurgu kuristamiseks või haavade ja põletikuliste kohtade loputamiseks/puhastamiseks). Lastele antavad kogused on täiskasvanutega võrreldes väiksemad. Laste puhul võiks sama koguse vee sisse lahjendatud tilkade arv olla lapse vanus+1 tilk (nt kui laps on 7 aastane, siis tilgutada talle vee sisse 7+1=8 tilka tinktuuri).