4 TUULT sünnist

Minu nimi on Annika Liivak ja ma elan Läänemaal Noarootsis. Olen maalt pärit, seepärast on tõmme taimede poole minusse tulnud juba maast madalast ning usaldus looduse hinge ja hingestatusesse juurdunud metsast, kus kasvasin. Olen oma hariduselt bioloog, seepärast saan põimida taimedega tegeledes nii tõenduspõhised teadmised kui tunnetusliku suhtumise. Õpingud Hiina meditsiini koolis on andnud mulle võimaluse näha inimest kui tervikut nii iidseid printsiipe silmas pidades kui taimedega ravides.
Mõned aastad tagasi oli see aeg, mil mu mõttemaailm oli ravimtaimedega tegeledes jõudnud nii kaugele, et tekkis soov oma kätega valmistada kodumaistest taimedest looduslikke tooteid pere ja sõprade tervise hoidmiseks, ravimiseks, tasakaalustamiseks ja taastamiseks. Tasapisi kasvas tooteid vajavate inimeste hulk, kogemused liikusid suust suhu ja soovijaid tuli aina juurde. Nii sai 2016. aastal alguse kaubamärk 4 TUULT, et valmistada fütoteraapilisi tooteid – tinktuure, taimeõlisid ja salve – laiemale ringkonnale.
Olen seadnud eesmärgiks toota ja pakkuda ravimtaimedest valmistatud loodustooteid, mis on traditsioonilised ja kvaliteetsed. Tooted on mõeldud terviseteadlikele inimestele, kes soovivad oma tervist toetada looduslike vahenditega, ning massööridele ja terapeutidele, kes saavad minu tooteid kasutada nii massaažiks kui oma teraapia toetamiseks.

Mida tähendab 4 TUULT?

Neli tuult sümboliseerib nelja ilmakaart – indiaanlased nimetavad ilmakaari tuulteks. Igale suunale vastab oma element: põhjakaarele vastab maa, idale õhk, lõunakaarele tuli ja läänele vesi. Kõik Maal elavad olendid (nii loomad kui taimed) sõltuvad neljast elemendist, kasvõi ühe puudumisel neist ei ole elu enam võimalik, kõik häviks. See näitab, kui habras ja samas jõuline on tasakaal meie Maal ja kui ideaalselt on siin kõik meie jaoks paika pandud. See kujund on nii võimas, et andis inspiratsiooni nimetada selle teadmise ja tunnetuse järgi oma loodustoodete kaubamärk – 4 TUULT.