Sügisel on parim aeg võtta hetk enda jaoks, kerida mõnusalt koos teetassiga kerra ning turgutada keha ja meeli. Taimed on üks võimalus, kuidas ennast terve ja rahulolevana hoida.
Kohtumisel vaatleme, kuidas inimesed on üldse ravimtaimedeni jõudnud ning kuidas taimi enda jaoks valida. Põgusalt räägime ka taimede kasutamisest läbi ajaloo, mh kloostrimeditsiinist. Tutvustame erinevaid lähenemisi ja printsiipe, kuidas taimeteede segud kokku pannakse. Taimetee oluliseks komponendiks on ka hästi kuivatatud ja hoitud taimed, uurime sedagi, kuidas taimi kõige parem on üle talve säilitada.
Osalejatel on võimalus kuivatatud taimeteede valikust (üle 12 erineva taime) kaasa pakendada meelepärased taimesegud.
Kohtumise läbiviijateks on Annika Nellis, Maret Allikas ja Piia Kärssin.
Annika Nellis on bioloog, hiina loodusravi terapeut ja taimeravipraktik. Ta õpetab Põlistarkuste ja Rahvaravi koolis ravimtaimede tundmist ja taimeravi, viib läbi ravimtaimetöötubasid ning tegeleb kaubamärgi Naturalinda all ravimtaimedest tinktuuride, taimeõlide ja salvide valmistamisega.
Maret Allikas on taimede tundja Läänemaalt, kes on teinud koostööd Eesti tipprestoranidega, aidates neil menüüsse sobitada ja koguda erinevaid kodumaised toidutaimi. Maret on loonud instagrami konto @filipendula.ulmaria, kus jagab oma taimekogumisretki ja leide metsast ning mere äärest. Lisaks on Maret end täiendanud ja süvenenud tee mitmekülgsesse ja põnevasse maailma läbi Taiwani Global Tea Hut kogukonna ja kursuste.
Piia Kärssin on kohalik taimehuviline ja loodusenautija, õppinud Räpina Aianduskoolis. Praegu valmistab Piia taimedest peamiselt lillevett ehk hüdrosoole, mida kasutavad eestimaised looduskosmeetika ettevõtted. Ajaloolase haridus on Piiat ärgitanud uurima taimede kasutamist läbi aegade.
Registreerimine lingi https://bit.ly/3AzhuZj kaudu hiljemalt 28. oktoobriks.
Osalustasu 20 eurot, sisaldab kaasa pakendatud taimesegusid.
Toimumiskoht: Padise kloostri külastuskeskuse seminariruum.
Lisainfo: Piia Kärssin, tel 56 486 870
Üritus toimub arvestades kehtivaid piiranguid.
Üritusele annab hoogu juurde Lääne- Harju Koostöökogu koostööprojekt “Puhume purjesse”, mille tegevusi kaasrahastatakse LEADER meetmest.