Minust ja 4 Tuult sünnist

Minu nimi on Annika Nellis. Ma armastan loodust kogu selle eheduses. Olen maalt, metsast ja jõe äärest pärit, küllap sealt see armastus alguse on saanud. Mu vanemad on mind alati loodusesse julgelt ja avatud südamega suhtuma õpetanud. Mäletan lapsepõlvest oma ema suurt sümpaatiat kärnkonnade vastu ja kuidas ta neid väikeseid köbrulisi jahedaid loomakesi, kes paljudes inimestes pigem tõrjuva hoiaku esile kutsuvad, hellasti põllult ja teedelt alla jõe äärde viis. Või kuidas isa ikka ütles, et putukatel on ka õigus elada ja transportis seejärel herilase rahulikult toast välja. Nende eeskuju ja toetuse najal kasvasin ka mina loodusega kokku ning õppisin seda tingimusteta armastama.

Ravimtaimed on pälvinud minu erilise tähelepanu. Olen oma hariduselt bioloog, samas põimuvad minus nii tõenduspõhised teadmised kui hingestatud ja idamaade filosoofiline suhestumine taimedesse. Taimi tervise abilisena olen omal käel kasutanud juba lapsepõlvest alates, nüüd juba aastaid üha enam ja sügavamal tasandil. Oli aeg, kui huvi taimeravi maailma võimaluste ja mitmekesisuse vastu aina suurenes. Ma kaevusin kirjandusse, proovisin ja katsetasin taimede mõju nii enda kui teiste peal, õppisin lisaks teedele valmistama tinktuure, salve, taimeõlisid ja palju muud. Sündis minu esimene ravimtaimetoodete bränd 4TUULT. Hetkel olen liikumas edasi ja sündinud on ühises loomingus koos Kaia-Kaire Hundiga Naturalinda nimelised ravimtaimedest tooted ( www.naturalinda.ee ), kus saan juba rakendada märksa sügavamaid teadmisi taimede ja vürtside koostoimest ja mõjust inimese tervisele.

Alates 2016. aastast olen Põlistarkuste ja Rahvaravi koolis igal aastal toimuva 7-kuulise ravimtaime ja taimeravi õppe juhendaja. Ma olen õppinud Hiina meditsiini ja omandanud ajurveeda põhiteadmised. Hiina loodusravi terapeudina nõustan inimesi, kombineerides idamaade nägemust inimesest taimeraviga. Alates 2014. aastast olen ka aktiivselt tegutsev imetamisnõustaja.

Mida tähendab Neli Tuult?

Neli tuult sümboliseerib nelja ilmakaart – indiaanlased nimetavad ilmakaari tuulteks. Igale suunale vastab oma element: põhjakaarele vastab maa, idale õhk, lõunakaarele tuli ja läänele vesi. Kõik Maal elavad olendid (nii loomad kui taimed) sõltuvad neljast elemendist, kasvõi ühe puudumisel neist ei ole elu enam võimalik, kõik häviks. See näitab, kui habras ja samas jõuline on tasakaal Maal ja kui ideaalselt on siin kõik meie jaoks paika pandud. See kujund on nii võimas, et andis inspiratsiooni nimetada selle teadmise ja tunnetuse järgi minu olemist, maailmatunnetust ja tegemisi kandev ruum – 4TUULT.