Imetamisnõustamine

Igal pisikesel tital on õigus rinnapiimale ja igal emal on õigus mugavaks ja rahuldustpakkuvaks imetamiskogemuseks. Rinnapiim ja vahetu kontakt emmega on lapse jaoks eluliselt olulised. Ent imetamine ei pruugi igaühel loomulikult sujuda. Nii emme kui ka tita õpivad ja kohanevad sel kooskasvamise teel ning tihtipeale võib abi väga oluline olla. Ka võimatuna näivatest olukordadest on võimalik teadliku nõu ja toe najal läbi tulla.

2014. aastal läbisin Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu korraldatud UNICEFi imetamisnõustamise baaskoolituse, sealt alates nõustan nii alles lapseootel kui ka juba sünnitanud emasid. Kui Sa vajad tuge või on tekkinud küsimusi nii rinnaga toitmise, lapse kaalu, piimapaisu ja rinnapõletiku, uinumise kui lisatoitmise teemal, võta minuga julgesti ühendust. Ükski küsimus ei ole liiga tühine.

Ma eelistan koju nõustama tulemist (eeldusel, et nii nõustaja kui ka ema ja laps on täiesti terved) – nii tajun paremini ema ja lapse olukorda ning näen tervikpilti. Telefoni teel suheldes jäävad nõustaja pilgule olulised detailid tihtipeale märkamata. Vajadusel nõustan muidugi ka kontaktivabalt telefoni või Skype teel.

Kuna elan Läänemaal, siis nõustan eelkõige siinkandis elavaid emasid. Kuid kokkuleppel saan Skype teel olla toeks ka teistes Eesti piirkondades elavatele emmedele.

E-post: annika.nellis@4tuult.ee
Telefon: 5343 5420


Imetamisnõustamise hinnakiri:
Teenuse osutamise viis Hind Selgitus
Nõustamine telefoni, Skype või Zoomi teel: Kuni 30 min – 20€
Iga järgnev 10 min – 5€
Tasumine toimub arve alusel ülekandega.
Nõustamine e-kirja teel: Kuni 2 kirjale vastamine (millest esimene on reeglina täiendavate küsimuste esitamine) – 30€
Iga järgnev vastus – 7€
Kirjadele vastan reeglina 24 h jooksul. E-kirja teel nõustamine on kõige ajakulukam nõustamisviis, seepärast soovitan pigem helistada, eriti kui tegemist on kiireloomulise murega. Tasumine toimub arve alusel ülekandega.
Koduvisiit: Kuni 1 tund – 35€
Iga järgnev 10 min – 5€
Hinnale lisandub kohale tulemise transpordikulu. Visiiditasu sisaldab nõustamist kodus ning hilisemat täiendavat toetust ja suhtlust 1 telefonikonsultatsiooni või e-kirja piires. Kui nõustamine vajab pikemat suhtlust uue koduvisiidi või kaugkonsultatsiooni vahendusel, kehtib eelpool olev hinnakiri. Tasumine toimub vastavalt kokkuleppele kas sularahas või arve alusel ülekandega.